Zaznacz stronę

Walne Zebranie Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych, które odbędzie się o godzinie 9.30 26 listopada 2019 r. w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim (ul. Zamkowa 1).

Szanowni Państwo,

jak już informowałem wcześniej, zapraszam na Walne Zebranie Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych, które odbędzie się o godzinie 9.30 26 listopada 2019 r. w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim (ul. Zamkowa 1). Data i termin nie są przypadkowe, a mianowicie, jak Państwo wiecie w tym również miejscu odbędzie się Forum POT-ROT-LOT, co daje nam możliwość uczestnictwa w każdym z tych spotkań. Nie ukrywam, że musimy brać pod uwagę również aspekt finansowy organizując spotkanie, ważny dla każdego z lotów jak i OPLOT. W ramach kontaktów naszej organizacji z POT, koszty wynajęcia sali na Walne Zebranie pokryje własnie ta organizacja, a poza tym będziemy mieli więcej możliwości na kontynuowanie rozmów już poza oficjalnym zebraniem naszej organizacji.

Podczas walnego Zebrania OPLOT poruszona zostanie ogólna problematyka dotycząca funkcjonowania OPLOT, ale przede wszystkim sprawy bieżące, dotyczące kierunków naszych działań.  Ważnym elementem spotkania będzie dyskusja nad założeniami (Białej Księgi), którą „zaserwowało” nam MSiT. Dokument, szczególnie w części dotyczącej ROT i LOT, bardzo kontrowersyjny w swoich zapisach co potwierdzają Państwa opinie, ale również pierwsze konsultacje, w których miałem przyjemność reprezentować naszą organizację. W związku z powyższym bardzo proszę o obecność na naszym spotkaniu, ponieważ jedność i wspólne stanowisko LOT-ów dzisiaj ma większe znaczenie jak kiedykolwiek. Tylko mocny głos naszych organizacji będzie mógł wpłynąć na decyzje co to kształtu systemu organizacyjnego turystyki jak i jego finansowania w Polsce.

Bardzo ważnym aspektem dyskusji na temat przyszłości organizacji turystycznych jest współpraca OPLOT z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, dlatego pozwoliłem sobie zaprosić na część  Walnego Zebrania  Prezes Forum ROT Panią Małgorzatę Wilk Grzywna, która od początku swojej kadencji otwarta jest na daleko idące działania wspólne.

Tych z Państwa, którzy nie zajęli stanowiska co do „Białej Księgi” bardzo proszę o ich przesłanie w najbliższym czasie.

Bardzo proszę o potwierdzenie obecności w Walny Zebraniu do dnia 18 listopada 2019 r. mailem zwrotnym.

Z turystycznymi pozdrowieniami 🙂

Jarek Lichacy